Thursday, March 8, 2012

Marni at H&M Shopping Party

     Dün akşam Marni at H&M'in alışveriş partisi vardı. Tabii adı sözde parti, vaktimizin çoğunu kasada kuyrukta geçirdik. Koleksiyonu çok da beğenmediğimi söylemiştim zaten, bir-iki parça alıp çıkmayı planlamıştım ve dediğim gibi de yaptım. Gelin görün ki çıkabilseydim tabii ! Mübalağa yapmıyorum, en az 2 saat beklemişizdir kuyrukta. Partinin tek olayı üç bin beşyüz saat süren kuyruğuydu sanırım. Parti kavramını desteklemek için koydukları dj ve barın ne kadar işe yarayacağını düşündüler bilmiyorum ama iki kadeh şampanya içmek sinirlerimi alt üst etmeyi pek de engelleyemedi.


       Tuba Ünsal ve Eda Taşpınar gibi ünlüler de vardı ; kalabalığın içinde gözüme çarpan onlar oldu. Tuba Ünsal ne ara almış giymişse koleksiyondan uzun bir elbise giymişti. Biz orda kuyrukta beklerken hatunu elbise içinde süzülürken görünce içimden az lanet etmedim.                                                                               Sıkıntıdan yapmadığım şebeklik de kalmadı yani.

             Akşamın sonunda ayakta beklemekten bitap haldeydim. Sanki yavru fil taşımış kadar yoruldum, bir o kadar da sıkıldım. Bir yelek ve fular için bu kadar beklemek aptalca geldi yani. Hani bayıldığım parçalar olsa mızmızlanmazdım. Yine de sonunda poşetleri alıp evde beni bekleyen yatak ve yorganıma kavuşma hissi güzeldi. Bir dahaki posta kadar see you later alligator gibisinden lame bir hoşçakalın, hugs'n kisses! :)Monday, March 5, 2012

March Luck (!)

       Mevsimsel değişiklikle birlikte havalar belki ısınır, bu mart bize kazma kürek yaktırmaz diye içimden dualar ediyordum ki yine götümüzü donduran havalardan kurtulamadık. Soğuk hava yetmezmiş gibi internetim de kesildi. İyice bahtsız bedevi moduna girdim yani Mart sağolsun. Bu postu da Starbucks köşelerinden yazmak zorunda kalıyorum ne yazık ki ; elinde kahvesiyle laptop takılan, klişe Starbucks müşteri topluluğuna soktu sanmayın da. Mart işte Mart, uğursuz. Şimdi tek eksiğimiz ciyaklayan kediler (!) 

      Ben de Mart'ın inadına en sevdiğim şeylerden biri olan pantolon aksılarımı takmaya karar verdim. Yaklaşık 1 haftadır askılarımla geri dönüş yaşıyorum, mükemmel bir aşk hikayemiz var. Bu çok sevdiğim papyonu da kombinime ekleyerek Mart'ın kötü şansına elimden geldiğince iyi girmeye çalışıyorum yani :) Herkese çabuk geçen bir Mart ; çabuk gelen bir bahar havası modu diliyorum sevgili followerlarım, hugs'n kisses :)

       With the seasonal change, i thought maybe we could see the smiley face of sun and feel a little less cold but March disappointed me as always ; we still get chilled to the marrow. On top of that my internet is not working, March is not my month i guess. And i'm sorry to say that i'm writing this post in the corners of Starbucks ; don't think that i'm one of those Starbcuks' cliche customers working on their laptops with a cup of coffee !

       I thought is there any better way to break March's bad luck with putting my braces on ? For almost a week i'm in a getting back mode with my braces, we got a beautiful love story.With adding this bow-tie to the look,which is one of my favorites, i challenge March's bad luck as stylish as i want to be :)  I wish everyone a short March and a quick coming spring mode my dear followers, hugs'n kisses :)
     
Coat/ Palto - H&M
Hat/ Şapka - H&M
Shirt/ Gömlek - H.E. by Mango
Braces/ Pantolon Askıları - H&M
Bow-tie/ Papyon - Tween
Cardigan/ Hırka - Zara
Jeans/ Kot - Zara
Shoes/ Ayakkabılar - Divarese by Mario Fagni

Thursday, March 1, 2012

Marni at H&M

       Marni at H&M. Dev marka H&M'in büyük ve lüks tüketim sayılan markalarla daha önce de yapmış olduğu işbirliklerinden biri. Ne yazık ki beni en çok hayal kırıklığına uğratan olduğunu da söylemek zorundayım. Bunun tabii ki H&M'le alakası yok, Marni'yle var. Marni oldum olası kesimlerini ve desenlerini beğendiğim ancak hiçbir zaman orta derecenin üstüne çıkamamış bir marka benim için. Bu koleksiyonu da incelediğim zaman hayal kırıklığına uğramam normal aslında.
      
       Dediğim gibi desenleri ve kesimleri hoş ancak koleksiyonu incelediğim zaman çok gereksiz ve düz gördüğüm parçalar var. Gayet basic sayılabilecek ceket-pantolon kombinleri ya da sadece rengi keyifli olan düz renk gömlekler ve kazakları görmek mutlu etmedi beni aslında. Onun dışında yarım yelek, kravatlar ve desenli şort ve gömlekler hoş. Parçalar bana göre özgünlükten uzak olsa da her türlü şeyle ve şekilde kombinlemenin mümkün olduğu güzel parçalar, haklarını yememek lazım. Kadın koleksiyonuysa erkeğe göre daha canlı ve fresh. Desenler daha bahar canlılığında ve Marni havasını hissettiren aksesuarlarla tamamlanmış.
       
      Tarzım değil dedim, benim için orta dedim ama yine de 7 Mart akşamı İstinye Park'taki alışveriş partisinde olacağım ve almayı düşündüğüm bir-iki parça var. Koleksiyon ise 8 Mart'ta mağazalarda. Gitmeden sitesine bakın, beğendiğiniz parçaları seçin ve ona göre hareket ederek alışverişinizi kolaylaştırın derim ben ! Hugs'n kisses :)       Marni at H&M. One of the collaborations of H&M with the luxury brands. But i have to say this is the least satisfying one for me. It has nothing to do with H&M of course, it's because of Marni which has always been an average brand for me. I can say that their cuts and patterns are the only things i like about them so my disappointment when i looked over the collection was actually accurate.

       Like i said, the patterns and the cuts are nice but when i look at the collection i see lots of plain and unnecessary pieces. The reason i am unhappy is actually seeing basic jackets and pants or simple shirts and jumpers. Other than that the half vest, ties and patterned shorts and shirts are nice. For me absence of originality is clear. However the pieces are really easy to combine. You can use almost all of them in a lot different looks. The women collection is more alive and fresh than mens. The patterns symbolize the liveliness of spring and it's perfected with accessories that represent the Marni style.


       "It's not my style, an average brand for me" i said but i'm still going to the shopping party before the actual selling and i got some pieces to buy on my mind. If you intend to buy some, check the site and make sure what are you going to buy to make your shopping easier for you! Hugs'n kisses :)